سیستم عامل های مایکروسافت

سیستم عامل های مایکروسافت

1396/4/28 تاریخ بروزرسانی

سیستم عامل های مایکروسافت

امروزه درصد بالایی از کامپیوترهای مورد استفاده در دنیا از سیستم های عامل مایکروسافت استفاده می کنند. در ایران نیز سازمان ها و شرکت و ادارات دولتی از سیستم عامل های مایکروسافت بعنوان کلاینت و سرور استفاده می کنند.مدیران شبکه این واحدها به منظور نصب وراه اندازی،مدیریت،ارائه سرویس های کاربردی ودسترسی از راه دور و پیاده سازی قابلیت های نوین این محصولات لازم هست که آموزش های کاربردی در این زمینه داشته باشند. شرکت مایکروسافت مدارک مختلف جهت آماده سازی مدیران شبکه طراحی وارائه کرده است.از جمله آنها می توان به مدارک MCTS ،MCSA ،MCSE ،MCITP اشاره نمود. آموزشگاه کامتک به عنوان قوی ترین مرکز آموزش دوره های تخصصی، تمامی دوره های آموزشی شرکت مایکروسافت را به صورت استاندارد وکاربردی ارائه می نماید. دوره های استاندارد براساس سیلابس اصلی مایکروسافت ارائه می شود،درحالیکه دوره های کاربردی توسط کارشناسان کامتک طوری طراحی می شوند که دانشجویان با هدف هزینه کمتر و زمان کوتاهتر بتوانند تخصص لازم برای حضور قوی ومحکم در بازار کار کسب نمایند.
مدارک تخصصی شبکه های مایکروسافت همچون MCITP ،MCSE از سری دوره های Expert و MCSA از سری دوره های Associate مایکروسافت می باشد. (بر اسال تقسیم بندی جدید دوره های مایکروسافت) این مدارک نشانگرمهارت فرد در بکارگیری و مدیریت سیستم عامل های مایکروسافت همچنین محصولات دیگر نظیر SQL Server و Exchange server می باشد. ضمینه های شغلی زیر بیشترین کاربرد را برای دارندگان این دانش خواهند داشت:
مديريت سيستمها و شبکه های گسترده
مدیریت سیستمهای IT
مديريت امنيت شبکه های گسترده
معماری سيستمها و شبکه
مديريت شبکه
آموزش MCSE 2003
داشتن گواهينامه MCSE 2003، نشانه تجربه و صلاحيت درطراحی، پياده سازی و پشتيبانی از سيستم هاي اطلاعاتی مبتنی برشبکه های Windows 2003 است.
همچنين داشتن مدرک Microsoft Certified Professional) MCP) نشانه دانش ژرف در حداقل يکی از سيستمهاي عامل محصولات مايکروسافت است.
جهت دريافت مدرک MCSE، کارشناس بايد هفت امتحان را با موفقيت پشت سر بگذارد که به ازاي هر امتحان يک MCP دريافت می نمايد.
آموزش MCITP
MCITP مدرک نسل جدید مدارک مایکروسافت در زمینه شبکه های کامپیوتری بر مبنای سیستم عامل های جدید مایکروسافت یعنی Windows Server 2008 و Windows 7 است.
به تعبیری روشن تر، MCITP جایگزین جدید و به روز شده و ورژن جدید همان MCSE است.
با توجه به اینکه طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز سرور 2003 فقط تا 13 ژوئیه 2010 پشتیبانی می شود و همچنین با توجه به اینکه سازمان ها، ارگان ها و شرکت های ایرانی نیز كم كم به سوی Windows Server 2008 می روند و یا در حال برنامه ریزی برای ارتقاء از Server 2003 به Server 2008 هستند، بازار کار شبکه نیز به طرف این مدارک جدید حرکت نموده است. ولی توصیه می گردد كه با دوره های MCSE 2003 حتما آشنایی داشته باشید.

آموزش دوره Exchange Server 2010:
مقدمه (معرفی Messaging System):
امروزه ایمیل بعنوان یکی از ابزار اصلی مکاتبات مورد استفاده قرار میگیرد این سرویس در ابتدا جهت جابجائی متون ساده و مبتنی بر Text طراحی شده بود و امروز جهت جابجائی هر نوع فایلی ( صوتی، تصویری و غیره) مورد استفاده قرارمیگیرد و با سایر سرویسهای سازمان مانند اتوماسیون اداری، Unified Messaging و... در ارتباط میباشد.
به این جهت نام این سرویس از میل سرور به Messaging System تغییر نمود زیرا فقط وظیفه جابجائی ایمیل را عهده دار نیست. در Messaging Systemهای امروزی مدیریت ( SMS، Voice، Video، FAX و غیره) نیز وجود دارد.
Messaging System ها توانائی مدیریت تمامی مکاتبات یک سازمان را دارا میباشند بنابراین امنیت آنها نیز مورد توجه است و یکی از عوامل اصلی در انتخاب آنها مبحث امنیت اطلاعات میباشد.
معرفی Microsoft Exchange Server 2010:
Microsoft Exchange Server یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت Microsoft از ابتدای پیدایش آن تا کنون، بوده است. نگارشهای اولیه این سرویس در ابتدا فقط جهت پیاده سازی Mail Server در سازمانها مورد استفاده قرار میگرفت و نگارش 2007 آن نقطه عطف این سرویس بحساب می آید و باعث شد که این میل سرور، بصورت یک Messaging System ارائه گردد.

نگارش Exchange 2010 آن نسخه تکامل یافته Exchange 2007 میباشد. مواردی مانند Message Record Management، High Availability و Archive Mailbox از جمله مواردی است که در این نگارش بهبود یافته است.
Microsoft Exchange 2010 از دیدگاه امنیت، مدیریت بر Messageها، High Availability، برقراری ارتباط با سایر محصولات شرکت Microsoft (مانند SharePoint) و طراحی نرم افزار عملکرد بسیار خوبی دارد و نمیتوان آنرا با سایر میل سرورهای موجود مقایسه نمود.
معرفی دوره 70-662 (Microsoft Exchange 2010 Configuring):
هدف از این دوره تسلط کاربر برمفاهیم Exchange Server 2010 و تونائی در پیاده سازی و نگهداری این سرویس میباشد.
این دوره با مقدمه ای بر سرویسهای ADDS(Active Directory Directory Service) و DNS آغاز میگردد و سپس به معرفی بخشهای مختلف Exchange 2010 میپرداز و نحوه ارتباط هریک از این اجزاء را با یکدیگر معرفی میکند. در ادمه دانشجویان نحوه پیاده سازی، مدیریت و ایجاد High Availability در هر بخش از این سرویس را فرا میگیرند. بخش دیگری که در این دوره آموزشی نسبت به آن تاکید شده است ایمن نمودن این سیستم است و کاربران ضمن آشنائی با مفاهیم پایه امنیت در حوزه ایمیل، قدرت ایمن سازی Exchange 2010 را نیز کسب مینمایند. در انتها دانشجویان با ابزار Exchange 2010 جهت مدیریت بر Messageها آشنا شده و تونائی کنترل بر انواع Message را کسب مینمایند.
پیش نیازها :
تسلط بر سرویس Active Directory Directory Service
تسلط بر سرویس DNS
02188933255
میدان ولیعصر ٬ مجتمع ایرانیان
http://www.tamiraat.com/microsoft-training/

سیستم عامل های مایکروسافت

comtech نام آگهی دهنده :
02188933255 تلفن :
---------- ایمیل :
---------- لینک آگهی :
---------- آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll