جرایم پزشکی

جرایم پزشکی

1396/5/20 تاریخ بروزرسانی

جرایم پزشکی

با عرض ارادات و همدلی با همه قربانیان تقصیرات پزشکی:

خانم «نون» هر بار که نگاهش در آینه می افتد قلبش بیشتر به درد می آید. دو سال قبل با دیدن تبلیغ آقای «کا» در یک مجله وسوسه شده و با کل پس اندازش به مطب او رفته و با پرداخت هزینه جراحی زیبایی، خود را به تیغ جراحی سپرده بود. بعد از عمل برای باز کردن گچ بینی به مطب پزشک رفته بود. با باز شدن گچِ بینی وحشت را در نگاهِ دکتر دیده بود و قطره های عرق را که روی پیشانی پزشک افتاده بود. آینه را در دست گرفته و با تلخ ترین صحنه زندگی اش رو به رو شده بود. قسمتی از پوست بینی از بین رفته و ملتهب شده بود. نه تنها به آرزوی زیبایی خود دست نیافته بود که برعکس با این زخم عمیق روی بینی همان احساس زیبایی طبیعی سابق خود را هم از دست داده بود. به پزشکان زیادی مراجعه کرده بود و آنها گفته بودند که این زخم یا به اصطلاح "اِسکار" در اثر اصابت وسیله تیز در زمان جراحی به وجود آمده است و پوست نازک بینی و خون رسانی ضعیف اش، به این زخم دامن زده است و نتیجه آن یک زخم سرخ رنگ و عمیق روی بینی او شده بود. به پزشکش مراجعه کرده بود و او هم برای ترمیم زخم، مقداری از هزینه عمل را به او برگردانده بود، آنهم با کلی مِنَّت. عمل پیوند پوست کرده بود اما نتیجه ای نگرفته بود. دست به دامن متخصصین پوست شده و بارها لیزر کرده اما هنوز هم زخمی روی بینی اش بود که آزارش می داد. پزشک معالجش هم دیگر جواب تماسهایش را نمی داد و از ملاقات طفره می رفت و هیچ ادعایی را نمی پذیرفت. خانم «نون» به یاد می آورد که قبل از عمل جراحی یک برگ برائت نامه هم امضاء کرده است گویا به همین دلیل پزشک مسئولیتی نمی پذیرفت. یک سئوال در ذهنش نقش می بندد: چه کنم؟

راه حل قانونی:
این خانم می تواند کلیه مدارک پزشکی خود را به برداشته و بهدادسرای جرایم پزشكی برود. آنجا موضوع را به کارشناس و کمیسیون پزشکی ارجاع می دهند و کارشناس پرونده پزشکی را بررسی کرده و نظر خود را اعلام می کند. یا تقصیر یا تخلفی از ناحیه پزشک وجود داشته یا خیر. اگر کمیسیون پزشکی معتقد باشد که تخلف یا تقصیر یا عدم رعایت نظامات فنی و تخصصی موجب این وضعیت است نظر خود را اعلام می کند. دادسرا به استناد این نظریه کیفرخواست صادر کرده و پرونده، مستقیماً به شعبه 1043 مجتمع قضائی شهید قدوسی که به طور تخصصی به پرونده های جرایم پزشکی رسیدگی می کند ارسال می شود. قاضی پس از تعیین وقت رسیدگی اصولاً بر مبنای نظر کارشناس حکم به پرداخت خسارت می دهد و در روند اجرای حکم اگر پزشکِ محکوم شده، بیمه «مسئولیت بدنی» داشته باشد از محل بیمه نامه، اجرای حکم امکان پذیر می شود و خسارت و دیه خانم «نون» پرداخت می شود و به این ترتیب او می تواند بخشی از هزینه های درمانی و ترمیمی خود را پوشش دهد. هرچند دادگاه برای خسارت معنوی و روحی او وجهی در نظر نمی گیرد.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

توصیه قانونی: اولاً قبل هرگونه اقدام کیفری با چند پزشک معتمد مشورت کنید و از تقصیر یا تخلف پزشک اطمینان حاصل کنید زیرا هر خسارت و صدمه ای که در جریان جراحی یا درمان به وجود می آید نتیجه تخلف یا تقصیر پزشک شما نیست بلکه می تواند از عوارض طبیعی یا غیرقابل اجتناب آن جراحی یا درمان باشد. در غیر این صورت سرنوشتِ شکایتِ شما مانند بسیاری از پرونده های مطروحه در دادسرای پزشکی، قرار منع تعقیب یا حکم برائت خواهد بود و این بدین معنی است که مرجع قضائی، ادعای شما را نپذیرفته و پزشک را مجرم نشناخته و درنتیجه شما را مستحق جبران خسارت نمی داند. ثانیاً حتی در صورت اطمینان از تخلف یا تقصیر پزشک سنجیده و عقلائی رفتار کنید و به یاد داشته باشید وجود حقی برای شما در واقع، همیشه منجر به اثبات آن در مرجع قضائی و پیروزی شما در دعوی نمی شود زیرا نحوه طرح دعوی و بیان حق، مستلزم تخصص و دانش حقوقی است. دانشی که می تواند احتمال احقاق حق شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی رایانداد با سال ها تجربه موفق و همچنین با دارا بودن وکلاء، مشاوران و نیروهای متخصص در حوزه های مختلف پزشکی توانسته است کارنامه ای موفق و شایسته در حوزه خدمات حقوقی پزشکی از خود به جا بگذارد.

با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir
جرایم پزشکی و صلاحیت محاکم، جرایم پزشکی در کشورهای پیشرفته، جرایم پزشکی زیبایی، جرایم پزشکی و دارویی، وکیل برای جرایم پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی، دادگاه جرایم پزشکی، وکیل جرایم پزشکی، مجازات جرایم پزشکی، جرایم پزشکی قانونی، جرایم پزشکان، انواع جرایم پزشکی، جرایم پزشکی در قانون مجازات اسلامی، جرایم ناشی از اعمال پزشکی، جرایم مربوط به امور پزشکی، بررسی جرایم پزشکی، رسیدگی به جرایم پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی تهران، آدرس دادسرای جرایم پزشکی تهران، جرایم و تخلفات پزشکی، تعریف جرایم پزشکی، حکم جرایم پزشکی، دیه جرایم پزشکی، جرایم دندان پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی و دارویی، دادگستری جرایم پزشکی، سازمان جرایم پزشکی، سایت جرایم پزشکی، شکایت جرایم پزشکی، قانون جرایم پزشکی، جرایم نظام پزشکی، وکلای جرایم پزشکی

,

جرایم پزشکی

موسسه حقوقی رایانداد نام آگهی دهنده :
09010901624 تلفن :
AddresEmail ایمیل :
---------- لینک آگهی :
---------- آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll