دعاوی املاک

دعاوی املاک

1396/5/20 تاریخ بروزرسانی

دعاوی املاک

در حال حاضر معمولا بیشترین دارایی افراد جامعه در کشور ما ملک یا اراضی آنهاست که متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون ثبت اسناد رسمی در کشور ما کامل نبوده و بسیاری از املاک دارای سند رسمی نیستند که به همین جهت بیشترین دارایی هر فرد که ملک اوست در خطر کلاهبرداری یا تصرف قرار می گیرد.
این موسسه مفتخر است با داشتن کادر وکلای پایه یک مجرب و متخصص در زمینه امور ملکی پشتیبان سرمایه گذاری مطمئن متقاضیان عزیز در امور ملکی باشد تا اولا از املاک ایشان حفاظت نموده و ثانیا مانع از تضییع حقوق آنان گردد.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

از مهمترین موارد فعالیت موسسه رایانداد در زمینه امور ملکی و اراضی که به همت وکلای مجرب و زبده موسسه انجام یافته است می توان موارد زیر را برشمرد:
الزام به تحویل مبیع
الزام به تنظیم سند
حق کسب و پیشه
خلع ید
دعاوی تصرف و دعاوی مشابه
دعاوی ثبتی
دعاوی شهرداری
مهم ترین دعاوی مرتبط با املاک ، دعوای خلع ید غاصبانه ، دعوای تخلیه و دعاوی تصرف می باشند. عدم آگاهی از این گونه دعاوی و طریقه اقامه صحیح آن سبب می شود بسیاری از افراد پس از طرح دعوا و پی گیری دادرسی های طولانی نتیجه مثبتی عایدشان نشود و موجب نا امیدی آن ها از دستگاه قضایی گردد حال آن که هردعوای حقوقی که در دادگاه اقامه می شود دارای شرایط و ارکان خاص خود می باشد. بنابراین ، رسیدگی به آن منوط به تحقق ارکان و شرایط تشکیل دهنده آن و تقدیم دادخواست مطابق مقررات قانون است. در ادامه به برخی از شرایط و مقدمات اساسی لازم برای طرح دعاوی مربوط به املاک خواهیم پرداخت.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir
1- دعوای خلع ید غاصبانه:
رسیدگی به این دعوی فرع بر اثبات مالکیت خواهان است. یعنی زمانی باید خواهان این دعوا را مطرح کند که بتواند شرایط و ارکان تشکیل دهنده این دعوا را که اثبات مالکیت خواهان و تصرف غاصبانه و یا در حکم غاصبانه خوانده است را ثابت کند.
حال در صورتی که اصل مالکیت خواهان محل نزاع واقع شده و دلایل و مدارک کافی برای اثبات مالکیت خود نداشته باشد و اظهارات وی حاکی از نوعی ادعای مالکیت باشد که احراز آن منوط به رسیدگی مستقل است ، در این صورت دعوای خلع ید خواهان به تنهایی قابلیت استماع نداشته و به استناد ماده 2 قانون آیین دادرسی مدنی قابل رد خواهد بود چراکه خواهان ادعایی را مطرح کرده که در ردیف خواسته نیامده است.
لازم به ذکر است که به لحاظ حقوقی خلع ید عنوان دعوایی است که مالک یک مال غیرمنقول (آپارتمان ، زمین ، خانه ، مغازه) به طرفیت متصرف غیرقانونی ملک خود اقامه می کند و از دادگاه می خواهد به روند تصرف غیرمجاز خوانده پایان داده و ملک مزبور را از تصرف خوانده خارج ساخته و به او بازگرداند.چ
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

2- دعوای تخلیه:
دعاوی تخلیه با دعوای خلع ید کاملاً متفاوت است زیرا ، منشا دعوای خلع ید غصب است و هیچ قراردادی بین مالک و متصرف مال وجود ندارد ولی در دعوای تخلیه یک رابطه حقوقی (قرارداد) میان طرفین وجود داشته و شروع تصرف خوانده مجاز و قانونی بوده است اما ادامه تصرفات او از سوی خواهان غیر قانونی تلقی شده است.
به عنوان مثال: ملکی برای مدت یکسال اجاره داده شده است و حال خواهان مدعی انقضا یا فسخ قرارداد اجاره بوده و درخواست توقف تصرفات و اعاده ملک به خود را دارد. همانطور که ملاحظه شد در این جا خواهان به قانونی بودن شروع تصرفات خوانده اقرار دارد اما بقای این تصرفات را غیر قانونی می داند.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

3- دعاوی تصرف:
دعاوی تصرف شامل سه نوع دعوا می شود: دعوای تصرف عدوای ، دعوای مزاحمت و دعوای ممانعت از حق.
در این دعاوی اصلاً بحث مالکیت مال غیر منقول مطرح نیست بلکه خواهان ادعا دارد ملک موضوع دعوا سابقاً در تصرف و مورد استفاده او بوده است و دیگری بدون رضایت او و بدون مجوز قانونی حسب مورد ملک را از تصرف او خارج کرده و یا مانع اعمال حق او در ملک مزبور گشته و یا مزاحم تصرفات او شده است و حال خواهان خواستار اعاده ملک به خویش و یا رفع ممانعت و مزاحمت خوانده از ملک موضوع دعوا می باشد.
قانونگذار برای این نوع از دعاوی املاک امتیازات ویژه ای در نظر گرفته است من جمله: غیر مالی تلقی کردن این دعاوی ، رسیدگی خارج از نوبت و اجرای حکم صادره از دادگاه بدوی هرچند هنوز رای صادره قطعی نشده باشد.
لازم به ذکر است دعوای تصرف عدوانی را می توان به صورت شکایت کیفری نیز در دادگاه های جزایی مطرح کرد که در اینصورت رسیدگی به آن منوط به اثبات مالکیت خواهان می باشد.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir
دعاوی ملکی و قراردادها، وکیل دعاوی ملکی، انواع دعاوی ملکی، وکالت دعاوی ملکی، مشاوره دعاوی ملکی، وکیل متخصص دعاوی ملکی، حق الوکاله دعاوی ملکی، وکیل در دعاوی ملکی، وکالت در دعاوی ملکی، بهترین وکیل دعاوی ملکی، دعاوی ملکی، وكيل دعاوي ملكيه، اراضی ملکی، دعاوی تصرف عدوانی، دعوى تصرف عدواني، دعاوی سه گانه تصرف، قواعد مشترک دعاوی تصرف، دعاوی تصرف عدوانی چیست، دعاوي تصرف، دعاوی تصرف کیفری، دعاوی تصرف عدوانی کیفری، دعاوی تصرف در حقوق ایران، انواع دعاوی تصرف، دعاوی حقوقی تصرف عدوانی، دعاوی رفع تصرف، دعاوی رفع تصرف عدوانی، کتاب دعاوی تصرف عدوانی، دعاوی کیفری تصرف عدوانی، کتاب دعاوی تصرف، دعاوی مالکیت و تصرف، دعاوی علیه شهرداری، وکیل دعاوی شهرداری، دعاوی مربوط به شهرداری، دعاوی مطروحه علیه شهرداری، دعاوی شهرداری، دعاوی زمین شهری، دعاوی کمیسیون ماده 100 شهرداری، دعاوی املاک و اراضی، وکیل دعاوی املاک، دعاوی املاک، دعاوی مربوط به ثبت املاک

,

دعاوی املاک

موسسه حقوقی رایانداد نام آگهی دهنده :
09010901624 تلفن :
AddresEmail ایمیل :
---------- لینک آگهی :
---------- آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll