اعاده حیثیت

اعاده حیثیت

1396/6/2 تاریخ بروزرسانی

اعاده حیثیت

یکی از سوالاتی که در دادگاه از وکیل ها و کارمندان دادگستری پرسیده می شود،درمورد راهکار اعاده حیثیت(ادعای شرف) است. چون در برخی از پرونده‌ها که اختلاف های جزیی و انتقام‌جویی پای دو طرف دعوا را به دادسرا باز می‌کند در واقع، یکی از طرفین اختلاف برای اینکه طرف مقابل را زیر فشار قرار دهد و انتقام بگیرد، اقدام به شکایت کیفری از طرف دیگر می‌کند و با این وجود در ذهن خویشان و آشنایان نوعی نگاه منفی به طرف مقابل به وجود خواهد آورد.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

جبران این سوءبرداشت کار آسانی نیست؛ اولا رسیدگی به پرونده در دادسرا و دادگاه زمانی که به درازا می‌کشد که این خود در تشدید نگاه منفی آشنایان موثر است و ثانیا بعد از اینکه متهم برائت حاصل کرد، همه به این رای دسترسی ندارند و ممکن است از آن مطلع نشوند.
در چنین وضعی متهمی که برائت حاصل کرده است، بسیار متضرر می‌شود و باید راهی برای جبران این وضع باشد، اینجاست که موضوع اعاده حیثیت مطرح می‌شود. علاوه بر این، تقاضای خسارت معنوی هم راهی برای جبران خسارت چنین شهروندی می‌تواند باشد.

به لحاظ اجتماعی هر شخصی که با اقدام خود موجب تضرر دیگری شود و از حیث مادی یا معنوی به وی خسارت وارد کند، باید در چارچوب ضابطه سببیت ( نقش مباشر یا مسبب) خسارات وارده را جبران کند.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir

این یک اصل اجتماعی است که به تدریج در قوانین موضوعی کشورها اثر گذاشته است و با توجه به آن ضمانت اجراهای مدنی و کیفری متنوعی برای تضمین حقوق از دست‌رفته اشخاص زیان‌دیده پیش‌بینی شده است که یکی از این ضمانت اجراها اعاده حیثیت است.
ین اصطلاح به مفهوم اعاده یا بازگرداندن وضع افراد از باب تنزل حیثیت و موقعیت اجتماعی ناشی از طرح شکایت ناروا به حالت سابق است.
به عبارت روشن‌تر با این اقدام کوشش می‌شود که آبروی از دست‌رفته شخص در افکار عمومی یا در جمع خاص به صورت مجدد احیا شود و با اثبات بی‌گناهی وی موقعیت اجتماعی زیان‌دیده به حالت اولیه برگردد.
طرح شکایت افترا

کسانی که قربانی طرح شکایت واهی شده‌اند و حیثیت آنها لکه‌دار شده است، معمولا به دنبال راهی هستند که به بهترین روش ممکن حیثیت خود را احیا کنند و افترازننده را به سزای عمل خود برسانند.
با ما تماس بگیرید
مشهد – نبش وکیل آباد 13- ساختمان سروش 1- طبقه اول
05136071464
09010901624

rayandad.ir


شکایت نامه اعاده حیثیت, مجازات های اعاده حیثیت, نکات اعاده حیثیت در حقوق کیفری،اعاده حیثیت کیفری، اعاده حیثیت چیست، اعاده حیثیت در قانون، اعاده حیثیت در حقوق کیفری، اعاده حیثیت یعنی چه؟، اعاده حیثیت در حقوق جزای ایران، اعاده حیثیت، اعاده حيثيت، اعاده حیثیت افترا، اعاده حیثیت بعد از تبرئه، بررسی اعاده حیثیت، پرونده اعاده حیثیت، اعاده حیثیت تهمت، اعاده حیثیت تاجر ورشکسته، اعاده حیثیت تکرار جرم، اعاده حیثیت تهمت و افترا، اعاده حیثیت دررای عدم تعقیب، اعاده حیثیت جرم، اعاده حیثیت و جرم آن، اعاده حیثیت در قانون جدید مجازات اسلامی، جزای اعاده حیثیت، جرم اعاده حيثيت، جریمه اعاده حیثیت، اعاده حیثیت چگونه است، اعاده حيثيت چيست، چگونه اعاده حیثیت کنیم، مجازات اعاده حیثیت چیست؟، اعاده حیثیت حقوقی، حکم اعاده حیثیت، اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران، راهکارهای اعاده حیثیت در محاکم کیفری، اعاده حیثیت سرقت، اعاده حیثیت شکایت، وکیل اعاده حیثیت، وکیل پایه یک، وکیل تلفنی، وکیل حقوقی، وکیل حقوقی در تهران، وکیل حقوقی آنلاین، وکیل حرفه ای، وكيل حقوقي، وكيل حقوقي رايگان، وکیل خوب در مشهد، وکیل دادگستری، وکیل در مشهد، وکیل در تهران،

,

اعاده حیثیت

موسسه حقوقی رایانداد نام آگهی دهنده :
09010901624 تلفن :
AddresEmail ایمیل :
---------- لینک آگهی :
---------- آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll