فوايد کرم خاکي

فوايد کرم خاکي

1394/10/15 تاریخ بروزرسانی

فوايد کرم خاکي

کرم خاکي گونه ايزينيا فوتيدا به دليل رشد، توليدمثل و قدرت خوراک دهي بالايي که دارد بيشتر از گونه هاي ديگر مورد توجه توليد کنندگان ورمي کمپوست قرار گرفته است
توليد کرم به صورت خشك و منجمد براي تغذيه دام و طيور و موجودات آبزي
امروزه نيز بعضي از توليدکنندگان کرم ها به صورت پودر تبديل مي کنند و آن را در جيره‌ي دام و طيور به کار مي‌برند. کرم خاکي به عنوان يک ماده غذايي با مقدار پروتئين زياد باعث افزايش کيفيت محصولات توليد شده از دام ها شده و نياز کشور به واردات محصولاتي چون دان مرغ، انواع مکملهاي غذايي دام و آرد ماهي کاهش ميدهد. از اين کرم ها به عنوان طعمه در ماهيگيري نيز استفاده مي-شود.
کاربرد کرم ها در توليد مواد آرايشي و بهداشتي
اين کرم به دليل داشتن پروتئين و امگا 3 فراوان به عنوان يکي از مواد اصلي تشکيل دهنده محصولات آرايشي و بهداشتي، انواع شامپو، صابون، کرم، انواع پودرهاي روشن کننده و تقويتي و ... مورد استفاده قرار مي گيرند.
کاربرد کرم ها در علم پزشکي
از جمله يکي از مهمترين مصارف اين کرم ها که به کمک صنعت داروسازي و پزشکي آمده، توليد داروهاي مکمل غذايي، انواع آرام بخش ها، داروهاي ضد سرطان از اين کرم مي باشد.
مصرف پروتئيني انساني
در ساير کشورها از جمله در كشور امريكا اين كرم به دليل داشتن پروتئين بالا (70 درصد) به عنوان يک ماده غذايي مورد استفاده مردم قرار مي گيرد. به عنوان مثال ساندويچ کرم از گرانترين غذاهاي فروشگاههاي زنجيره‏اي مک دونالد ميباشد، اما با توجه به فرهنگ ما اين نوع استفاده از کرم ها عملاً در کشور امكان‏پذير نمي‏باشد.
براي اطلاعات بيشتر در مورد نحوه ي پرورش کرم خاکي و توليد کود ورمي کمپوست به وبسايت مراجعه شود
وبسايت: www.vermi.ir
وبلاگ: www.krmi.blogfa.com
09351181584
09128727292


فوايد کرم خاکي

سرلک نام آگهی دهنده :
---------- تلفن :
---------- ایمیل :
www,vermi.ir لینک آگهی :
www,vermi.ir آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll