تجهیزات آبیاری بارانی

تجهیزات آبیاری بارانی

1394/10/13 تاریخ بروزرسانی

تجهیزات آبیاری بارانی

بیاری بارانی
آبیاری به معنی پخش آب روی زمین جهت نفوذ در خاک برای استفاده گیاه و تولید محصول می باشد.آبیاری و مدیریت آب در مزرعه در عین سادگی هنوز هم از پیچیده ترین و به عبارتی از مشکل ترین عملیات کشاورزی به شمار می رود.بسیاری از متخصصان کشاورزی آبیاری را یک هنر می دانند تا علم،و برخی آن را یک فن قلمداد می کنند.
یکی از پیشرفته ترین روشهای آبیاری بارانی که امروزه نظره کشاورزان و متخصصان را به خود جلب کرده است،سیستم آبیاری بارانی کلاسیک متحرک می باشد. به سیستمی که در آن لوله های اصلی ،فرعی واتصالات به صورت سطحی چیده می شوند و از یک موقعیت استقرار به کمک دست به موقعیت دیگر انتقال داده می شود سیستم متحرک گفته می شود. در این سیستم لوله و اتصالات با جفت کننده های سریع (fast coupling) به یکدیگر متصل شده و پس از آبیاری به کمک دست دوباره از هم جدا شده و به محلی دیگر منتقل میشوند.
برخی مزایای سیستم آبیاری متحرک (تحت فشار )
• سبکی وزن
• قابلیت جمع آوری و نصب سریع
• هزینه پایین تعویض و نگهداری
• قابلیت اتصال بدون نشتی و انعطاف پذیر
• امکان استفاده در زمین های شیب دار
• کمک به رشد بهتر گیاه با لیطف کردن محیط اطراف گیاهان
• قابلیت ترمیم در صورت بروز هرگونه مشکل
• عدم نیاز به ترانشه (حفاری) جهت کار گذاشتن لوله های اصلی و فرعی
• جلوگیری از آسیب پذیری بافت خاک


محصولات
 لوله پلی اتیلن با اتصال نری و مادگی :
در لوله های پلی اتیلن از مواد PE100 استفاده شده است که کیفیت بالایی را ارائه می دهند.مواد PE100 جزو جدیدترین نوع مواد اولیه می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فرد ،باوزن کم،ضخامت کم می تواند فشار بیشتری را نیزتحمل کند،مواد جدید باتوجه به خاصیت ضداشعه ماوراء بنفش عملا مشکل لوله و اتصالات پلی اتیلن برطرف نموده است.استفاده از PE100 باعث سبک شدن و مقاومت بالای آن می شود و همچنین اصطحکاک آب با سطح پلی اتیلن می شود که خود سبب جلوگیری از اتلاف انرژی می شود.
لوله های پلی اتیلن شامل سرمادگی و نری می باشد که سهولت اتصال و انفصال را امکان پذیر می کند و لوله های پلی اتلین حداکثر فشار 6اتمسفر را تحمل می کند که در نوع خود قابل ملاحظه می باشد.
لوله های پلی اتیلن در سایز های مختلف 63،75،90،120و.... میلیمتر با طول 6متر تولید می شوند و از لحاظ حمل و نقل بسیار آسان می باشد.


 آب پاش تمام دور :
• مدل G1 دارای نازل های قابل تعویض که آبدهی بسیار منظمی را دارد و از کیفیت بالایی برخوردارند.آبپاش G1 با 1.5 اتسفر فشار 12متر پرتاب را انجام می دهدو با 3اتمسفر فشار به نهایت بازدهی می رسد که با این فشار 18متر پرتاب دارد.آبپاشی منظم و یکسان و آبدهی مناسب از مزایای آبپاش ها می باشد.از مهمترین مزایای آن میزان فشار کارکرد آنها است که در نمونه مشابه با این کارکردی انجام نمی شود.آبپاش ها دارای قطعه مادگی می باشند که در آبپاشهای مشابه این قطعه جداگانه تهیه و متصل می گردد که موجب افزایش هزینه و مشکلاتی هنگام چرخش آبپاش می شود.
• مدل G2 همانند با این تفاوت که آبدهی کمتری دارد و علت آن قطر کمتر نازل هایش می باشد.
• مدل G3 همانند مدل G1 می باشد با این تفاوت که در زمین های ماسه ای به کار می رود.
• مدل G4 ، دارای ویژگی های آّبپاش G1 ، با این تفاوت که تنظیم شونده می باشد.
 شیر توپی :
شیر قطع و وصل آبپاش است.

 اتصال انشعاب آب پاش (آبوت) :
آبوت که نمونه مشابه داخلی ندارد.دارای پایه نگهدارنده که عدم حرکت آبپاش در اثر وزش باد،..... را سبب می شود.با استفاده از نیاز به جای کمر بند دیگر نیاز به ایجاد سوراخ بر روی لوله نیست.روی آن مهره ای برای نگداری رایزر موجود است.این مهره قابلیت جدا شدن از آبوت را داراست که در صورت خرابی به راحتی می توان آن را تعویض کرد.
 اتصال سه راهی واتصال چهارراهی :
اتصالات سه راهی که در انشعابات خطوط به کار می رود،نیز به صورت یکپارچه تولید می گردد.در نمونه های مشابه این محصول نیز از جوش استفاده می شود که هم دقت کمتری دارد هم افت را سبب می شود و گاهی باعث نشت آب می گردد.
 اتصال زانویی :
اتصال زانویی نقش حساس در خطوط انتقال آب را بر عهده دارد و همچنین 6 اتمسفر فشار را بدون هیچ مشکلی متحمل می شود.این محصول در نمونه های مشابه به صورت جوشی تولید می گردد که از استقامت پیینی برخوردار می باشد
 اتصال تبدیل سایز :
اتصال تبدیل سایز برای نصب لوله های ناهمسایز به کار می رود که بخاطر طراحی صحیح کمترین افت فشار را سبب می گردد.
 اتصال کور کننده :
اتصال کورکننده که برای پلمپ انتهای خط به کار می رود.مزیت بزرگ آن سهولت اتصال و انفصال آن است که در صورت ادامه دادن خط به راحتی جدا می شود
 شیر قطع و وصل خط :
این شیر که از جنس پلی اتیلن میباشد، کاربرد فراوانی دارد. و نمونه مشابه آن از pvc تولید می گردد مه عمر کوتاهتر و مقاومت کوتاه تری است و همچنین مشکل ساییدگی رزوه ها نیز عیب دیگر آن می باشد.
 اتصال فلزی پمپ :
از اتصال فلزی برای متصل شدن خط اصلی به پمپ استفاده می گردد.
 رایزر:
رایزرها در اندازهای 30،60،80،100 سانتیمتری از جنس pvc تولید می گردد استقامت بالا وکیفیت عالی را داراست.

تجهیزات آبیاری بارانی

02165280380 نام آگهی دهنده :
02165224115 تلفن :
AddresEmail ایمیل :
www.ariyana-gap.com لینک آگهی :
خیابان ولیعصر،برج سعدی،طبقه ششم،واحد دو آدرس :
0 ریال قیمت :

loader

Scroll