توضیح علت عدم دریافت سهم ۸ هزار میلیاردی دولت از معادن

توضیح علت عدم دریافت سهم ۸ هزار میلیاردی دولت از معادن

1394/8/26 تاریخ خبر

توضیح علت عدم دریافت سهم ۸ هزار میلیاردی دولت از معادن

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (25 آبان 94) از سوی هیات رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.

نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به رئیس جمهور لزوم اقدام لازم برای حفظ ارزش پول ملی را متذکر شدند.

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور خواستار تسریع‌، تدوین و ارائه لایحه برنامه 5 ساله ششم توسعه قبل از ارائه لایحه بودجه سال 95 به مجلس شد.

حلیمه عالی نماینده مردم زابل در تذکری به رئیس جمهور خواستار توضیح علت عدم حضور معاونان پارلمانی در مجلس شورای اسلامی شد.

سید حسین ده‌دهشتی نماینده مردم آبادان در تذکری به وزیر بهداشت خواستار توضیح علت عدم دقت و امانتداری در شمارش آرای انتخابات نظام پرستاری کشور شد.

نادر قاضی‌پور،‌ علیرضا محجوب، سید هادی حسینی و ضرغام صادقی نمایندگان ارومیه‌، تهران، قائم‌شهر و شیراز در تذکری به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از تجمیع بیمه‌ها به ویژه برای کارگران شدند.

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران به رئیس جمهور لزوم دقت بیشتر در به کارگیری عبارات و الفاظ و به وزیر اقتصاد لزوم نظارت بیشتر بر وضعیت بحرانی بورس را متذکر شد.

فاطمه آلیا و ضرغام صادقی نمایندگان تهران و شیراز در تذکری به رئیس جمهور خواستار اتخاذ تدبیر مناسب برای پرداخت مطالبات نقدی خانواده‌های شهدا و ایثارگران شدند.

نادر قاضی‌پور،‌علیرضا محجوب،‌محمد دهقان و ضرغام صادقی نمایندگان ارومیه،‌تهران،‌چناران و شیراز به رئیس جمهور لزوم توجه به تولید ملی به جای واردات خارجی را متذکر شدند.

حسینعلی حاجی دلیگانی و ضرغام صادقی نمایندگان شاهین‌شهر و شیراز به وزیر امور خارجه لزوم پیگیری حقوق جانباختگان و مجروحان فاجعه منا و تعیین تکلیف مفقودان این فاجعه را متذکر شدند.

زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در تذکری به رئیس جمهور خواستار علت توضیح تاخیر در ارسال پیام تسلیت به مردم لبنان در مقابل تعجیل در ارسال پیام تسلیت به مردم فرانسه شد.

نادر قاضی‌پور، محمد دهقان، علیرضا محجوب و ضرغام صادقی نمایندگان ارومیه،‌چناران، تهران و شیراز در تذکری به رئیس جمهور و وزرای صنعت و اقتصاد خواستار توضیح علت عدم دریافت حدود 8 هزار میلیارد تومان حق دولت از معادن با توجه به بند ب تبصره 10 قانون بودجه سال 1394 کل کشور شدند.

فتح‌الله حسینی نماینده مردم قصر شیرین در تذکری به رئیس جمهور خواستار پرداخت مطالبات فرهنگیان شد.

امیر خجسته نماینده مردم همدان در تذکری به وزیر بهداشت خواستار جلوگیری از ایجاد انحصار در بازار دارو و تجهیزات پزشکی و جلوگیری از دخالت اقوام برخی مدیران ارشد وزارتخانه متبوعش در امور دارویی شد.

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان به رئیس جمهور لزوم اعمال رویه یکسان برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد از مراکز آموزش مدیریت دولتی در حین بازنشستگی براساس ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری را متذکر شد.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار برخورد قانونی با سایت افکار نیوز در انتشار اخبار توهین‌ آمیز به برخی از اقوام شد.

علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح علت عدم پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و عدم اجرای نظام رتبه‌بندی برای بازنشستگان سال‌های قبل و در تذکری به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خواستار توضیح علت تاخیر در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شد.

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در تذکری به وزیر صنعت خواستار توضیح علت عدم تعیین تکلیف مردم و دادن وعده‌های بی‌جا به آن‌ها در ارائه وام خودرو شد.

علیرضا سلیمی در تذکری به وزیر نیرو خواستار جلوگیری از افزایش چند باره قیمت برق و آب شد.

مراد هاشم‌زهی نماینده مردم نهبندان در تذکری به وزیر کشور خواستار توضیح علت عدم اقامت استاندار خراسان جنوبی در استان شد که سبب بلاتکلیفی استانداری شده است.

انتهای پیام/

توضیح علت عدم دریافت سهم ۸ هزار میلیاردی دولت از معادن

Scroll